Chcemy zaciągnąć Was do kina na komedie, które rozbawią Was do łez! Nie dajmy się jesiennej depresji, wyjdźmy z domu i świetnie się bawmy. W końcu w grupie zawsze raźniej znosić szarugę za oknem. Oto dwa tytuły, które wchodzą do repertuaru kin już dziś!

„Po tamtej stronie”  reż. Aki Kaurismäki

Premiera: 27.10.2017

Film ukazujący losy dwóch mężczyzn, którzy przypadkowo się spotykają. Jeden z nich to mieszkaniec Helsinek, drugi uchodźca z Syrii. Wpadają na siebie  w podupadającej restauracji. To mistrzowska komedia twórcy Lenningrad Cowboys oraz Człowieka bez przeszłości.

 

Między nami Wampirami” reż. Karsten Kiilerich, Richard Claus 

Premiera: 27.10.2017

Coś dla najmłodszych! Animacja na pograniczu fantasy i komedii. Idealne, by poczuć klimat Halloween. Co więcej widz przeniesiony zostanie do Transylwanii. To właśnie tam trzynastoletni chłopiec Tony poznaje Vigo. Nowy znajomy głównego bohatera to prawdziwy wampir z krwi i kości. Od momentu spotkania między chłopcami rodzi się nić porozumienia, która sprawia, iż chłopiec i wampir stają się kolegami. Brzmi ciekawie, a zarazem tajemniczo. Aby dowiedzieć się więcej o tej niesamowitej znajomości zapraszamy do kin już 27 października. Daj się porwać w świat animacji w daleką i niezwykłą podróż!

Beata Dębska