Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Występuje na szpilkach i w eleganckich sukienkach. Zapełnia wielkie sale widowiskowe. Pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue’a… Zaczyna się jak opis gwiazdy muzyki POP,  ale tym razem to kilka faktów z życia Amy Schumer, jednej z najpopularniejszych stand-uperek w Ameryce.

Wydaje Wam się, że stand-up to domena mężczyzn? Ladies and gentlemen, przed wami Amy Schumer!

Popisy aktorki, możecie od kilku lat oglądać w programie Inside Amy Schumer, którego jest pomysłodawczynią, współproducentką i współscenarzystką. Skecze kręcą się głównie wokół związków, ale nie brakuje w nich też poważnych tematów jak np. walka z seksizmem, antykoncepcja, czy akceptacja własnego ciała. Żadnych tematów tabu!

 

 

W 2015 roku Schumer napisała scenariusz do komedii Wykolejona i zagrała w niej główną rolę. Humor  w filmie jest dość mocno rubaszny, ale Amy od pruderii raczej stroni. Zwiastun zaczyna się od sceny, w której ojciec tłumaczy dwóm córkom, że monogamia nie jest możliwa. Być może to nawiązanie do prawdziwego życia aktorki, której rodzice rozwiedli się, gdy była jeszcze nastolatką.

 

 

Amy nie przejmuje się tym, że nie ma figury modelki. Ma do siebie dużo dystansu. Niemalże nago pozowała do słynnego kalendarza Pirelli przed obiektywem Annie Leibovitz. Występy na żywo, zwykle prowadzi w dopasowanych sukienkach i szpilkach. Na okładkach Vogue’a, Vanity Fair, Elle i kilku innych prestiżowych magazynów, prezentowała się w typowej konwencji seksownej blondynki. Zamieniła się nawet rolami ze znaną dotąd jako uosobienie królowej lodu, Anną Wintour.

 

 

Schumer nie boi się żartować z kolegów z branży. Pariodiowała Blake Lively, robiła dowcipy Kim Kardashian i Kanyemu Westowi. Dla odmiany, zyskała sympatię Leny Dunham, która doceniła jej feministyczne zaangażowanie i zaoowocowało to epizodem w jednym z odcinków serialu Dziewczyny.

 

 

Znacie jakąś polską stand-uperkę, która swobodnie porusza się w podobnej tematyce, co Amy?

 

Katarzyna Plencler