Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

 Joanna Kołaczkowska, Katarzyna Pakosińska, Katarzyna Piasecka, Ewa Błachnio, Maryla z kabaretu Jurki. Czy są to spolegliwe, łagodne, spokojne dusze?  Absolutnie nie. To są wulkany energii. Bardzo wyraziste, niczym wisienki na torcie. 

Kobiety, które odmieniły polską scenę kabaretową. 

Joanna Kołaczkowska

Źródło: facebook.com

Karierę rozpoczynała w Kabarecie Drugi Garnitur, następnie w Kabarecie Potem.  Aktualnie swoją osobą osładza Kabaret Hrabi. Posiada gigantyczne poczucie humoru, niezwykłą charyzmę sceniczną oraz niesamowitą osobowości. Występuje również w improwizowanym serialu Spadkobiercy w roli Dorin Owens. Od października Kołaczkowską można zobaczyć w nowym serialu Drunk History na Comedy Central. 

Adrianna Borek 

www.fb.com/kabaretnowaki

Wywodzi się Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Zaczynała jako babeczka w kabarecie Babeczki z Rodzynkiem, a później z nazwiskiem Borek odnalazła się w Kabarecie Nowaki. Nagradzana na festiwalach za indywidualność i osobowość. Zdecydowanie nie boi się zrobić głupiej miny. Jak sama powtarza: “Kobiet na estradzie jest niewiele, ale jesteśmy bardzo wyraziste. Niczym wisienki na torcie”.  

Katarzyna Pakosińska

www.fb.com/scierniskokabarety

Do 2011 roku członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Polonistka, aktorka, konferansjerka, kiedyś dziennikarka TVP Polonia. Autorka fenomenalnych książek dla dzieci. My jesteśmy zakochani w jej uśmiechu, ona natomiast zakochana jest w… Gruzji. 

Agnieszka Marylka Litwin – Sobańska

www.facebook.com/kabaretjurki/

Nazywana „Marylką”, bo bywa podobna do Rodowicz. Jej korzeni szukać należy w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Dawniej w kabarecie Szum, obecnie zaraża energią w kabarecie Jurki. Znana także jako Harriet Ferguson z serialu improwizowanego Spadkobiercy.

Katarzyna Piasecka

fb.com/katarzynapiasecka

Jak sama lubi o sobie mówić, jest z niej wporzo babka. I trzeba przyznać, że ma rację. Jako nieliczna przedstawicielka płci pięknej w polskim stand up’ie musi wielokrotnie zmagać się z przytykami oraz tekstami przesiąkniętych testosteronem kolegów. Bierze jednak wszystko odważnie na klatę. Należała do Kabaretu Słuchajcie, jednakże teraz skupia się na solowej karierze.

 

Ewa Błachnio

www.facebook.com/Ewa-Błachnio

Członkini nieistniejącego już kabaretu Limo, zachwycająca śpiewem i grą aktorską (może nawet wylegitymować się dyplomem), do tego posiadająca niewiarygodnie gładkie włosy, bardzo długie nogi i seksapil. Absolwentka politologii i dziennikarstwa. Wielokrotnie udowodniła również, że potrafi nieźle improwizować.

red.