Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

VIA-GRA to komedia,  która łączy w sobie dwa elementy – gorycz i słodycz. To sztuka, która daje do myślenia, ale sprawia, że możemy się śmiać. Na samym końcu pozostawiając nas z pytaniem: czy lepiej późno niż wcale?

„Komedia, która skłania do śmiechu i powoduje, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, nad swoimi kłamstewkami, fałszami, które urastają do góry lodowej” – zdradza Justyna Sieńczyłło.

On – czyli mężczyzna w średnim wieku. Człowiek, który całe swoje życie poświęcił pracy, a miłość zeszła na drugi plan. W jego postać wciela się jeden z najpopularniejszych polskich aktorów – Przemysław Bluszcz. U jego boku kobieta współczesna.  Pragnąca miłości i uwagi, od pewnego czasu zaniedbywana przez swojego męża. W rolę żony  wciela się znakomita i niezastąpiona w Teatrze Kamienica – Justyna  Sieńczyłło. Tajemnicą osnuta jest postać, którą gra Waldemar Błaszczyk. Młody, wysportowany mężczyzna o nieprzeciętnej urodzie i jakże świeży w zestawieniu z wieloletnim małżeństwem.

Źródło: teatrkamienica.pl

Z jednej strony to jest strasznie śmieszne, bo oni rzeczywiście chowają przed sobą różne rzeczy. Są małżeństwem od bardzo, bardzo wielu lat i jedna noc uruchamia taką lawinę. Wszystkie pretensje, wszystkie żale. Tak naprawdę jedna niebieska tabletka (śmiech), uruchamia  lawinę. Ale jest to historia naprawdę chwilami strasznie śmieszna. Mamy też nadzieję, że czasami i wzruszająca, bo jak to mówi Tomek Obara nasz reżyser, ten spektakl to lustro. Tutaj każdy ma szansę, każdy kto był czy jest w jakimś związku, okruchy swojego życia zobaczyć”. – o sztuce opowiada Przemysław Bluszcz.

Źródło: teatrkamienica.pl

„Każdy w tym małżeństwie skrywa swoja tajemnicę. Jest to komedia i słodko-gorzka i ten wątek kryminalny również się pojawia. Jest duże napięcie i aktorzy mają duże pole do popisu, bo są emocje od bardzo śmiesznych i takich śmiesznostek ludzkich, po mocne emocje takie, jak strach, zazdrość, rozliczenie z życia. To jest takie pomieszanie gatunków w komediowym stylu, żeby ludzie mogli się pośmiać, ale i zastanowić”. – tłumaczy Justyna Sieńczyłło podczas próby spektaklu VIA-GRA.

 

W obsadzie zobaczymy Justynę Sieńczyłło, Przemysława Bluszcza oraz Waldemara Błaszczyka. Autorem sztuki jest Fred Apke, zaś reżyserem Tomasz Obara.

 

 

Kolejne spektakle w Teatrze Kamienica:

14 PAŹDZIERNIKA godz.: 15:30

15 PAŻDZIERNIKA 19:00

3 LISTOPADA 19:00

5 LISTOPADA 18:30

1 GRUDNIA godz.: 19:00

2 GRUDNIA 19:00

31 GRUDNIA 18:30

Bilety do nabycia w kasie teatru, bądź na stronie: http://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/97/via-gra

 

PREMIERA 11 PAŹDZIERNIKA  W TEATRZE KAMIENICA, godz.: 19:00, ul. Al. Solidarności 93

red.