Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Wyścig po Złote Globy zakończony. Złote Globy przyznano już po raz 75. w historii amerykańskiego kina! Po raz kolejny zwyciężyli w dużej mierze faworyci, choć nie obyło się bez kilku małych niespodzianek.  Jak prezentują się zwycięzcy w kategoriach komediowych?

 

Dwie statuetki dla „Lady Bird”

Statuetka powędrowała do twórców filmu „Lady Bird”.  Film tuż po premierze otrzymywał same pozytywne recenzje, co bywa rzadkością. Ale taki jest właśnie przypadek „Lady Bird”. Krytycy są zachwyceni, widzowie też. „Lady Bird” stał się nowym najlepiej ocenianym filmem w historii Rotten Tomatoes (serwis ten skupia recenzje filmowe ze środowisk krytyków filmowych).  „Lady bird” to wycinek jednego roku z życia zbuntowanej dziewczyny, która uczy się w katolickim liceum. To historia Christine McPherson (Saoirse Ronan za tę rolę również otrzymała Złotą Statuetkę), która nieustannie kłóci się z mamą, ale w rzeczywistości bardzo ją przypomina – obie są bardzo troskliwe, a do tego mają silną wolę. Matka Christine jest pielęgniarką i niestrudzenie stara się zapewnić rodzinie byt po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) traci pracę. Polska premiera zaplanowana jest na marzec 2018.

Najlepszy serial komediowy

Nagroda w tej kategorii powędrowała do twórców serialu „The Marvelous Mrs. Maisel”. Akcja serialu dzieje się w latach 50-tych. Opowiada o Miriam „Midge” Maisel, która wiedzie wraz ze swoim mężem i dwójką dzieci perfekcyjne życie. Wszystko zmienia się, gdy jej małżonek postawia odejść do innej kobiety. Zdradzona Miriam postanawia rozpocząć karierę jako komik sceniczny i tym samym odkrywa przez przypadek swój talent do stand-upu. Rachel Brosnahan (jako tytułowa Miriam „Midge” Maisel) została uznana najlepszą aktorką w serialu komediowym.

Najlepsi aktorzy

Tytuł najlepszego aktora w komedii lub musicalu zdobył James Franco jako Tommy Wiseau w filmie „Disaster Artist”. A tytuł najlepszego aktora w serialu komediowym otrzymał Aziz Ansari za rolę Dev’a w serialu „Specjalista od niczego”.

red.