Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Scena – idealne miejsce, by mężczyźni mogli poczuć się jak prawdziwa dama. Mogą również pokazać co ich w kobietach najbardziej denerwuje i drażni, wyolbrzymiać wady, eksponować zalety. Utrudnionym zadaniem może być gra w kabarecie, który dodatkowo musi nas rozśmieszyć. Są jednak mężczyźni, którzy podjęli się tego trudnego zadania i prezentują się jako kobiety na kabaretowej scenie.

Igor Kwiatkowski wciela się w rolę jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny kabaretowej – Mariolkę. Charakteryzuje się blond włosami oraz kolorowym sweterkiem. Często usłyszeć można jej rozmowy przez telefon z przyjaciółką – Gabryśką. Jednym z popularniejszych filmików na YouTubie jest „Mariolka w SPA”, tam poznajemy również Gabryśkę. Nie widzimy jej, ani nie słyszymy, ale możemy sobie wyobrazić jej postać dzięki Mariolce. Rozmowa telefoniczna podczas której Mariolka zwierza się ze swojego pobytu w SPA. Dzieje się, dzieje! To trzeba obejrzeć! 

Ten sam mężczyzna wciela się również w postać Elżbiety Jaworowicz. Obejrzeć możemy odcinek „Sprawy dla reportera”, kiedy to Igor naśladuje charakterystyczne dla reporterki gesty, a także sposób mówienia. To wszystko sprawia, iż niejeden może nabrać się na grę Igora Kwiatkowskiego i poczuć się jakby oglądał Panią Elżbietę.

Jak widać dla niektórych mężczyzn, nie ma problemu, by wcielić się w rolę kobiety. Dodatkowo świetnie zagrać, a przy tym rozbawić publiczność. Kabaret Neo-Nówka również ma na swoim koncie kilka skeczy, kiedy to mężczyzna staje się kobietą. „Złota kobieta”, która martwi się o mężczyznę nieobecnego w domu do późnych godzin. Denerwuje się, chodzi, opowiada co mogło mu się przytrafić. Widz jest przekonany, iż martwi się o męża, jednak koniec może nieco zaskoczyć…

Czas przenieść się do szkoły, kiedy to mężczyźni wcielają się w role nauczycielek. Kabaret Neo-Nówka wystawił dwa kabarety zachowane w klimacie szkolnym. Pierwszy z nich zatytułowany „Dyktando”, drugi natomiast „Rada Pedagogiczna”. W drugim nie jeden mężczyzna, lecz dwóch to kobiety!  Mężczyźni w sukienkach i z koralami na szyi. Ten widok nie jedną kobietę przyprawia o uśmiech. Kiedy dorzucić do tego próbę naśladowania pewnych zachowań typowych dla kobiet, tworzy się mieszanka wybuchowa!

 

 

Instytucja, jaką jest poczta kojarzy nam się głównie z pracą kobiet. Siedzą przy okienkach, przybijają stemple, doradzają, wysyłają, podpisują. Neo-Nówka prezentuje pracę na poczcie, a raczej plotki na poczcie! Każdy z nas swoje na poczcie wystał, tu jest podobnie. Kolejka, a pani z okienka, skupia się na rozmowie z koleżanką. Nerwy, pośpiech oczekujących przypominają nam niejedną scenę z życia. Można podejść do tego jednak z dystansem i humorem.

 

 

Mężczyzn grających kobiety zobaczyć można również w repertuarze  Kabaretu Skeczów Męczących , którzy prezentują: „Nauki Przedmałżeńskie” czy „Izbę Przyjęć”. 

 

Kabaret Smile rozśmiesza widownię w skeczu zatytułowanych „Szkoła”. Tutaj jeden z panów wciela się w role Marysi, której niejeden mężczyzna by się przestraszył. Marysia to dziewczyna bardzo odważna i nie boi się swojego kolegi z klasy. 

 

Dla niektórych panów nie ma problemu by wcielić się w rolę dziennikarki, nauczycielki, pracownicy poczty, czy uczennicy. Czasem muszą być delikatni i subtelni, a innym razem krzykliwi i nerwowi. Kobiety nie powinny obrażać się na panów, lecz do pewnych zachowań podejść z dystansem i humorem. Skecze mogą również pokazać nam, jakie zachowania denerwują mężczyzn. To może być dobre lekcja dla każdej kobiety, a także dawka dobrej zabawy dla panów i pań! 

Beata Dębska