Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Wraz z ostatkami karnawałowymi skończyły się również Ćwierćfinały 34. Edycji Przeglądu Kabaretów PAKA. Stowarzyszenia PAKA miało to szczęście, że zorganizowało, aż trzy gale, gdzie wspólnie z widzami mogło świętować ten czas. Dwa odbyły się w Warszawie, w Centrum Promocji Kultury Praga – Południe, a ostatni w Krakowie, w Nowohuckim Centrum Kultury. Śmiechom nie było końca.

Pakowskie Ćwierćfinały 34. PAKI zagościły na dwa dni (06-07.02) w Warszawie, w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. W pierwszym dniu przed publicznością zaprezentowali się: Kabaret „Tylko Tyle”, który przedstawił ironiczne spojrzenie na codzienną rzeczywistość, „Klub Szyderców Bis”, który uwiódł nas swoją muzykalnością, za to „Kabaret Rozumisz?” zaprezentował swoje barwne spojrzenie na życie. Paulina Potocka w znanym jej stylu opowiedziała o swoich prędkich przygodach, Kabaret „Fantastykszyn” pozwolił publiczności spełnić swoje marzenia, a Kabaret „Pod Napięciem” przeniósł widzów w swój irracjonalny świat z koniem na czele. Po zakończonych prezentacjach, występujący udali się na rozmowy z Jury, które były owocne w pochlebstwa, jak i konstruktywne uwagi.

Centrum Promocji Kultury

Opublikowany przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA na 8 lutego 2018

Drugi dzień Ćwierćfinałów nie odbiegał poziomem występów od poprzedniego dnia. Na scenie Warszawskiego Centrum Promocji Kultury wystąpili: „Formacja Prokrastynanci”, którzy sprzeciwiając się testowania programów kabaretowych na zwierzętach, postanowili przetestować go na warszawskiej publiczności, Kabaret „Kałasznikof” zaprezentował przekrój ludzkich charakterów, zaś Grzegorz Dolniak przedstawił barwne spojrzenie na historię oraz relacje damsko-męskie. Kabaret „Polefka” zabrał publiczność w podróż po relacjach międzyludzkich, Monika Nowogrodzka zabrała nas w liryczną sferę muzyki, Kabaret „O!Skubani” był muzycznym przewodnikiem po czterech miastach Polski, zaś Kabaret „FiFa RaFa” przedstawił różne relacje damsko-męskie. Również tego dnia, po wykonaniach, odbywały się rozmowy kabaretów z Jury. Podczas warszawskich Ćwierćfinałów w roli konferansjera zobaczyliśmy Michała Głowackiego.

kabaret FiFa – RaFa

Opublikowany przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA na 8 lutego 2018

Trzeci dzień Ćwierćfinałów 34. PAKI, wrócił do Krakowa, do Nowohuckiego Centrum Kultury. Również i on przebiegł na bardzo wysokim poziomie. Mieszkańcom Nowej Huty i nie tylko zaprezentowali się: Kabaret „Nasz”, który zaskoczył widzów rymowanym programem i rekwizytami, zespół muzyczny „Kwiatkowski I Bank”, który przeprowadził nas przez różne gatunki muzyczne, z iście zawadiackimi zapowiedziami, Kabaret „Na Wynos” zaprezentował scenki rodzajowe, zespół „Inżynieria Środowiska” przeniosła publiczność do czasów studenckich, a wieczór zakończyła Magdalena Kubicka z opowieściami o swojej pracy, byłym chłopakiem i przygodami z mamą. Jak przystało na Nową Hutę, prowadzącym nie mógł być nikt inny jak rodowity Hutas- Adam Grzanka, który swoją konferansjerką dopełnił ostatni wieczór Ćwierćfinałów. Również tego dnia odbyły się rozmowy z Jury, po nich nastąpiły burzliwe obrady, które wyłoniły Półfinalistów 34. PAKI.

Zaproszone grupy kabaretowe dzielnie stanęły ze sobą w szranki, dając publiczności wiele powodów do łez… ze śmiechu, oczywiście. Ale to nie wszystko. Oprócz salw śmiechu na sali, mogliśmy usłyszeć grupy muzyczne, które uwiodły zgromadzonych swoją twórczością muzyczną. Ćwierćfinały były dla nas zaskoczeniem pod wieloma względami. Przede wszystkim na uwagę zasługuje pozytywna energia, jaką przez te trzy dni przekazali nam występujący, a także serdeczność jaką nas obdarzali, ze wzajemnością! 

Kolejny etap- Półfinały 34. PAKI odbędą się 10 i 11 marca 2018 roku, w Bytomskim Centrum Kultury. Laureaci zakwalifikowani do Półfinałów Paki:

-Klub Szyderców Bis

-Szymon Łątkowski

-Kabaret Trzecia Strona Medalu

-Kwiatkowski I Bank

-Kabaret Kałasznikof

-Zespół Inżynieria Środowiska

-Paulina Potocka

-Grzegorz Dolniak

-Monika Nowogrodzka

-Kabaret FiFa RaFa

-Magda Kubicka

Źródło: paka.pl