19 edycja Mazurskiej Nocy Kabaretowej nie będzie transmitowana w TVP – podaje portal wirtualnemedia.pl. Jest to decyzja organizatorów, czyli Stowarzyszenia Promocji Sztuki Kabaretowej „Paka”.

 Nieznana jest przyczyna takiej decyzji, stowarzyszenie podało tylko informacje o braku transmisji. Ze strony TVP pojawił się komunikat, że stacja nie zrezygnowała z transmisji Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Co więcej, telewizja chce transmitować imprezę i zaprasza organizatorów do współpracy przy obecnej i kolejnych edycjach.

Warto nadmienić, że w zaprezentowanych w maju oficjalnych plakatach imprezy zabrakło loga TVP i TVP Rozrywka, które do tej pory były patronami medialnymi tego wydarzenia. Mazurska Noc Kabaretowa odbędzie się w tym roku 8 lipca oczywiście na deskach amfiteatru w Mrągowie. Reżyserką tej imprezy jest Beata Harasimowicz, która we wrześniu 2016 roku rozstała się z TVP po 24 latach pracy.

Na deskach amfiteatru w Mrągowie wystąpią m.in. Ani Mru- Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem, Jerzy Kryszak, Ireneusz Krosny, Formacja Chatlet, kabaret Ciach, Jurki oraz laureat 33. Przeglądu Kabaretów PAKA – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

Bilety do kupienia tutaj.

Damian Zakrzewski