Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Co wiemy o spektaklu? Dla kogo przeznaczona jest sztuka? Rozmawiamy o tym z autorem tekstów sztuki „Zdobyć, utrzymać, porzucić 2. Rozstania i powroty” Januszem Rewersem, z Kabaretu REWERS.

Jeszcze więcej aktorów, jeszcze więcej wątków i ON – mężczyzna, którego wcześniej nie było. A raczej był, ale tylko w myślach kobiet lub objawiał się głosem Artura Andrusa. Przypomnijmy pierwszą część teatralnej sztuki „Zdobyć, utrzymać, porzucić”, w którym grały tylko trzy aktorki. Każda z nich przewodziła kolejnej części tryptyku. Katarzyna Zielińska – żądzy ZDOBYĆ, Katarzyna Żak – pragnieniu UTRZYMAĆ i Olga Bończyk – wyzwaniu PORZUCIĆ. Różne wizje przedstawiane były w świetnie zinterpretowanych piosenkach. Można było usłyszeć zarówno poruszające i nostalgiczne utwory, jak i lekkie, żartobliwe kompozycje. W drugiej części spektaklu „Zdobyć, utrzymać, porzucić 2. Rozstania i powroty” pojawi się Katarzyna Pakosińska, którą znamy z występów kabaretowych, a ostatnio także z pisania książek dla dzieci.

http://teatrcapitol.pl

Laura Kempińska: Można powiedzieć, że przedstawiają Panowie nową odsłonę kabaretu, bo teksty do spektaklu pisał również Andrzej Kłos. Teraz wizje kabareciarzy realizują aktorzy.

Janusz Rewers: Dokładnie, bardzo nas cieszy, że teksty kabaretowe mają kolejną odsłonę, jakby drugie życie na scenie teatralnej. Wszystko dzięki reżyserowi spektaklu – Krzysztofowi Jaślarowi, znanemu sprzed laty z kabaretu TEY. Pierwszy raz w tym spektaklu do grona aktorek dołączy Kasia Pakosińska.

Opowiedz, zdradź coś więcej o spektaklu.

W zaszczytnym gronie wielu znakomitych autorów pojawią się dwa nasze teksty. „Reklamacja czajnika” autorstwa Andrzeja Kłosa, o tym jak klient porażony prądem wraca do sklepu złożyć reklamację. Drugi nosi tytuł „Jak przetrwać w związku”. Jest to krótki poradnik jak wybrnąć z trudnych małżeńskich sytuacji. Jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało z udziałem znakomitych aktorek, bo pierwotnie w obsadzie było tam dwóch mężczyzn: klient i sprzedawca.

Widziałeś już spektakl?

Przyznam szczerze, że ciągle nie udało mi się być na spektaklu. Nie udaje się zgrać terminów. Widziałem tylko 1 część, gdzie pojawia się również mój tekst o kosmetycznym prezencie dla żony.

Jakie to uczucie pisać dla aktorów?

Uważam, że pisanie tekstów kabaretowych dla innych coraz bardziej nam się podoba. Latem napisaliśmy z Andrzejem Kłosem tekst dla super duetu Jerzego Kryszaka i Mikołaja Cieślaka, którzy z sukcesem wykonali pracę, podczas transmisji telewizyjnej Kabaretobrania 2017.

Dla kogo jest to spektakl, dla jakiego widza? 

Jest to spektakl dla widzów spragnionych dobrego klasycznego tekstu i piosenki kabaretowej. Wszystko w świetnym wykonaniu w sam raz, aby skutecznie zwalczyć jesienną chandrę. Spektakl wygrał ogólnopolski festiwal w swojej kategorii.

 

Autorami tekstów jest Artur Andrus, Andrzej Bianusz, Marian Hemar, Adam Hosper, Krzysztof Jaślar, Andrzej Kłos, Andrzej Kuryło, Wojciech Młynarski, Janusz Rewers, Konrad Tom, Emanuel Schlechter, Agnieszka Litwin – Sobańska, Ludwik Starski, Stanisław Staszewski, Aneta Stokes, Barbara Stępniak-Wilk, Przemysław Żejmo – i to oni są również gwarancją niesamowitych emocji i pozytywnej dawki energii.  

A jak Katarzyna Pakosińska odnajdzie się na scenie teatralnej w sztuce „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty”? O tym przekonamy się już 4 grudnia!  Nas tam na pewno nie zabraknie!

Bilety do nabycia tutaj.

Terminy spektakli:

4.12.2017, GODZINA 19:30 – SCENA MNIEJSZA W TEATRZE CAPITOL

25.01.2018, GODZINA – 19:00 SCENA MNIEJSZA W TEATRZE CAPITOL

Laura Kempińska