Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

 Jest wśród nas kilku wyjątkowych posiadaczy tego imienia, którzy odgrywają szczególną rolę na polskiej scenie komediowej. Andrzeje! Z okazji ich święta mamy dla Was coś specjalnego.

Andrzej Grabowski

Mężczyzna o znacznie większej ilości twarzy niż sam Christian Grey. Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Komik i stand-uper, który na scenie zachwyca przemyślanym żartem i smaczną ironią. Nie słynie z tzw. sucharów, ani scenicznych wpadek. W komediowym serialu „Świat według kiepskich” od wielu lat wciela się w rolę zabawnego, niezbyt inteligentnego, ale uroczego bezrobotnego pana, z zapędem do wysokoprocentowych płynów.

 

Andrzej Joanny Kołaczkowskiej z Kabaretu HRABI

Kim jest ten łajdak, do którego szlochała Joanna? Kim jest ten zły mężczyzna, który bez żadnych skrupułów porzucił? O tym chyba nigdy się nie dowiemy. Piosenka o Andrzeju to kabaretowy klasyk! Wszyscy znamy słynne słowa utworu:

Porzucił mnie, odtrącił strasznie
Dlaczego mnie, bezbronną właśnie
Odtrąćże inną go blagalam, a on mi na to:
„Spadaj mała”
Dlaczegoś mi więc to uczynił
Wierzyłam przecież mu jak świni
Dawał mi wieprz przeklęty słowo
Lecz mi wierności nie dochował

Andrzeju, Andrzeju – rety rety, jeju
Łajdaku przeklęty – przepadnij w odmęty

Ten kto jakimś cudem,  jeszcze nie słyszał ballady do Andrzeja, niech koniecznie nadrabia zaległości. A my czekamy na kolejne takie piosenki w wykonaniu Joanny Kołaczkowskiej. Może tym razem ktoś rozkocha i zostanie, a nie ucieknie niczym Kopciuszek, gubiąc pantofelek? Kto wie…  

 

Andrzej Poniedzielski

Poeta, pieśniarz, konferansjer, reżyser, autor tekstów i można by tak wymieniać bez końca. Satyryk i humorzysta, o którym wiele osób mówi – geniusz!  Jego burza loków na głowie odzwierciedla ilość talentów, które posiada. Jego mimika twarzy pokazuje, jak barwną ma osobowość.

 

 

Andrzej Mierzejewski z Kabaretu Smile

Jeden z trzech muszkieterów, który nie wyobraża sobie życia bez kotleta schabowego, ziemniaków z wody, zasmażanych buraczków i mizerii z octem. Komik, o którym możemy mówić – człowiek orkiestra. Na kabaretowej scenie jest zdolny do wszystkiego. Potrafi w ułamek sekundy zmienić się w prawdziwą kobietę i być, jak typowa Bożena.

 

 

 

Andrzej Piekarczyk

Polski satyryk i członek Kabaretu OT.TO, czyli kabaretu, który funkcjonuje od niemal stu lat, a przynajmniej tak nam się wszystkim wydaje. Wciąż młody, wciąż zabawny i wciąż traktowany, jako jedna z ikon kabaretu. Swoim głosem doprowadza kobiety, ale i nie tylko do łez szczęścia, a swoim wdziękiem już nie raz, nie dwa oczarował tłumy. Od lat wygląda tak samo, czyżby zatrzymał się w czasie, jak wszyscy członkowie OT.TO? Niewykluczone.

 

Wszystkim Andrzejom z okazji ich święta życzymy samych radosnych chwil, które wywołają szeroki uśmiech na twarzy. Jeszcze szerszego grona fanów i zawodowej realizacji. A tym, którzy imprezowo świętują Andrzejki, życzymy magicznej imprezy i spełnienia wszystkich wieczornych wróżb.

RADY OD REDAKCJI:

  1. Uważajcie na gorący wosk, bo przy bliskim kontakcie z nim możecie wyglądć jak Freddy Krueger.
  2. Nie jesteśmy zwolennikami wróżby z układaniem butów czy rzucaniem karteczkami – zaproszeni goście mogą narobić strasznego bałaganu.
  3. Lanie wosku przez dziurkę od klucza – opisując powstałe z wosku figurki róbcie to z głową. Przy znajomych opowiadajcie o powstałym „czymś” w sposób Was zadowalający.
  4. I ostatnie – wykorzystajcie Andrzejki, najlepiej jak potraficie. Udanej zabawy!

 

Laura Kempińska