Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Kościół to miejsce na zadumę, modlitwę i refleksję. To instytucja i miejsce, gdzie wszystko jest wyważone i poważne – w końcu wiara odnosi się do życia doczesnego, ale także pośmiertnego, wiecznego. Większość ludzi właśnie ma taki obraz. Dlatego zaskoczeniem może być stand up i masa dowcipów o Kościele i duchownych w wykonaniu… księży!

„Biskup wizytuje szkołę dla dzieci umysłowo opóźnionych. Podchodzi do jednego z tych dzieciaków i robi mu znak krzyża na czole. – A Ty kim chciałbyś być? – pyta biskup. – Ja bym chciał być biskupem! – A Ty wiesz, że to trzeba skończyć taką specjalną szkołę? – Wiem, ja właśnie do takiej chodzę!” Tego typu historie, anegdoty i żarty można usłyszeć podczas spotkania księdza Piotra Pawlukiewicza – znanego kaznodziei akademickiego potrafiącego dotrzeć do człowieka, na którego nauki i msze zawsze ściągają tłumy oraz księdza Bogusława Kowalskiego zapalonego kibica piłkarskiego oraz… standupera.

Spotkanie oby kapłanów zostało zarejestrowane i wydane w marcu 2016 roku na DVD pod tytułem: „Czarny humor”.  Ponad dwie godziny żartów i zabawnych historii związanych z Kościołem oraz posługą księdza cieszyły się ogromną popularnością i wieloma pozytywnymi ocenami także spoza grona chrześcijańskiego. W związku z tym sukcesem postanowiono wydać drugą część „Czarnego humoru”, która już jest dostępna. Pomysł na takie nagranie wziął się z tego, że obaj księża podczas w swoje kazania wplątują zabawne historie. Podczas ich nauk niejednokrotnie można było popłakać się ze śmiechu.

Ksiądz Bogusław Kowalski nie ogranicza się tylko do kazań i nagrania płyty, ale także daje występy, które można śmiało określić mianem stand up’u. Ostatnio zarejestrowany został i dostępny jest w sieci występ z okazji konsekracji Kościoła w Starej Miłosnej pod Warszawą, gdzie na scenie podczas pikniku bawił publiczność swoimi opowieściami i żartami. To nie pierwszy tego typu występ i zapowiada się, że nie ostatni.

Stand up i humor na scenie w wykonaniu księży to nie powszechne zjawisko, dlatego warto to sprawdzić, a nóż może to właśnie te nietypowe zestawienie to jest to co przypadnie do gustu.

Damian Zakrzewski