Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Szczęśliwi ci, którzy posiadają Comedy Central. Dzięki niemu można oglądać jeden z najlepszych seriali komediowych w historii. „Diabli Nadali”, bo o nim mowa. Produkcja inspirowana była „Hooneymooners”, który z kolei możecie kojarzyć ze względu na „Miodowe Lata” (to ta sama licencja).

O skali popularności świadczy fakt, że nakręcono, aż dziewięć sezonów serialu. Zresztą, zaskarbił on sobie miłość nie tylko widzów, ale i krytyków filmowych, czego dowodem jest zdobycie nominacji do nagród Emmy 2006 w kategorii najlepszego aktora komediowego dla Kevina Jamesa.

Czym jest więc „Diabli Nadali” i co w nim tak bawi? Serial ten opowiada o losach małżeństwa Heffernan’ów, które to za sprawą pecha „dostaje w spadku” opiekę nad starszym i nieco kontrowersyjnym ojcem Pani Heffernan. Mieszkają oni w niewielkim domku w dzielnicy Queens, a że zająć się potrzebującym członkiem rodziny trzeba, to wbrew obawom i niechęci Douga, znajdują oni dla niego miejsce w swojej…piwnicy, która od tego momentu jest azylem Arthura. Nasze małżeństwo jest doskonałym przykładem tego, że przeciwieństwa rzeczywiście się przyciągają. On to pracujący jako kurier facet z brzuchem, którego jedynym zajęciem (poza jedzeniem) jest oglądania tv z kolegami. Ona to piękna i przebojowa pracownica kancelarii adwokackiej. Rozgarnięta, wykształcona i pragnąca od życia czegoś więcej. Te dwa pozornie odmienne światy, próbują połączyć się w jeden, a dodając do tego wkurzającego ojca Carrie nie może obejść się bez zabawnych sytuacji, prowokujących salwy śmiechu.

Na zachętę:

Największą atrakcją serialu jest doskonałe trio aktorów, odgrywających główne role.

Wystarczy napisać, że w roli fajtłapowatego staruszka występuje ojciec Bena Stillera, Jerry Stiller. Jego gesty, mimika twarzy i sposób zachowania są absolutnie nie do podrobienia, co sprawia, że oglądanie go w roli Arthura jest nie lada przyjemnością. I tylko pozostaje się cieszyć, że Stiller mimo początkowej niechęci i odrzuceniu propozycji, ostatecznie zgodził się wystąpić, dzięki czemu serial zdecydowanie na tym zyskał.

Drugą z postaci, której zapomnieć się nie da, jest oczywiście Kevin James, którego obserwować można było również na wielkim ekranie. Pochodzący z Nowego Jorku aktor znany jest m.in. z „Dużych dzieci” czy „Hecy w ZOO”. I owszem można zarzucać, że w każdym z filmów gra w podobny sposób, że wykorzystuje podobne triki, natomiast ciężko jest traktować to jako zarzut, gdyż zawsze jest niesamowicie zabawny.

Całości dopełnia grająca rolę Carry Leah Remini. Dziś znana niestety z nieco poza aktorskich problemów, czyli walką z sektą scjentologów. Zanim spotkały ją te wszystkie przykrości, widzieliśmy ją roześmianą w roli małżonki Douga. Nie miała z nim łatwo, musiała wielokrotnie wykazywać się anielską wręcz cierpliwością do wyskoków swojego serialowego męża, ale nigdy nie zabrakło jej uroku i pozytywnej energii.

Serial liczy sobie, aż dziewięć sezonów co daje w sumie ponad 200 odcinków. W amerykańskiej telewizji zadebiutował on 21 września 1998 roku, a wielki finał miał miejsce 14 maja 2007 roku, czyli jakby nie liczyć-już wkrótce będziemy obchodzić rocznicę emisji ostatniego epizodu. Czy może być więc lepsza okazja do zapoznania się z tą produkcją? Z pewnością nie. Stacja Comedy Central daje taką możliwość, ale można też zakupić kompletny pierwszy sezon na DVD. Cena takiego pakietu oscyluje w granicach 70zł i gwarantuje wam, że będą to jedne z najlepiej wydanych przez was pieniędzy w życiu.

Jarosław Drożdzewski