Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

5 filmów, które rozbawią Was w 2017 roku

Komedia może nie jest lekiem na całe zło, ale pozwala przynajmniej na chwilę zapomnieć o problemach. Jeśli szukacie źródła śmiechu w kinie, to zapoznajcie się z naszymi komediowymi propozycjami na najbliższe miesiące.

1. Toni Erdmann, premiera: 27. 01. 2017 r.

Toni Erdmann, to postać, wykreowana przez ojca zapracowanej kobiety sukcesu, by wyciągnąć ją z nieustającego maratonu spotkań, prezentacji, biznesowych kolacji i przyjęć. Duet w postaci poważnej pani manager i dowcipkującego ojca we wcieleniu trenera personalnego, to zderzenie dwóch żywiołów, które bawią do łez.

Nie bez powodu film nominowany został do Złotych Globów, nagrody w konkursie na festiwalu w Cannes,  Europejskich Nagród Filmowych oraz powalczy o Oscara.

 

2. Był sobie pies, premiera: 17. 02. 2017 r.

Lasse Halstrom, reżyser m.in. baśniowej „Czekolady”, czy „Co gryzie Gilberta Grape’a”,  tym razem postanowił nakręcić film z punktu widzenia psa, a właściwie to kilku, bo jak się okazuje jeden czworonóg ma kilka żyć…

Na ten seans możecie wybrać się z młodszym rodzeństwem i prawdopodobnie sami też nie będziecie się nudzić.

 

3. Zwariować ze szczęścia, premiera: 10. 03. 2017 r.

Historia dwóch skrajnie się różniących pacjentek ośrodka dla osób z problemami psychicznymi, które wspólnie podjęły się ucieczki. Pytanie tylko, czy świat poza ścianami kliniki faktycznie jest „normalny”? Film wyśmiewa normy społeczne, które z czasem tracą swój sens.

 

4. Martwe wody, premiera: 12. 05. 2017 r.

Film „Martwe wody” przypomina francuski specjał – makaroniki. Tak jak niewielkie ciasteczka naszpikowane są składnikami, tak też filmowy obraz pełen jest szczegółów, które stanowią o jego unikatowym charakterze.

Reżyser nakręcił czarną komedię w malowniczej Flandrii. Akcja rozgrywa się w 1910 roku, więc przenosimy się do epoki kapeluszy, piór, tapirów i… wyraźnych nierówności społecznych. Jak to zwykle w filmach bywa, między przedstawicielką arystokracji, a wiejskim chłopakiem rodzi się uczucie. Nie spodziewajcie się jednak mdłego romansu, bo w tle rozgrywa się śledztwo dotyczące niejasnych zaginięć…

 

5. Sieranevada, premiera: 2. 06. 2017 r.  

Jeśli lubicie filmy o zwięzłej fabule, jak np. „Rzeź” Romana Polańskiego, to i ta komedia obyczajowa powinna Wam się spodobać. Tu akurat akcja toczy się w Bukareszcie, podczas stypy, na którą zjechała się cała rodzina. To dla bohaterów okazja, aby bliżej się sobie przyjrzeć i dowiedzieć o sekretach, skrywanych dotąd w tajemnicy. Sposób filmowania przypomina nieco nagranie z kamery, z którą biega po domu jeden z gości.

 

 

Katarzyna Plencler