Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

One Ryj Show, którego gwiazdą wieczoru był zdecydowanie Kabaret Smile z premierowym programem „To się nadaje do kabaretu”. Konkurs Główny o Złote Koryto, a podczas niego Kabaret HRABI z programem „Cyrkuśniki”. A także Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura i Piotr Bałtroczyk z programem „Tylko dla dorosłych”. Niezastąpionymi prowadzącymi koncertu galowego byli Bartosz Demczuk i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów. To wszystko działo się podczas Rybnickiej Jesieni kabaretowej 2017.

www.ryjek.eu

Nagrodę Złotego koryta wygrał Kabaret Czesuaf! Z kolei drugie miejsce zajęła Para nr 2: Ewa Błachnio & Łukasz Kaczmarczyk, a trzecie KabaretDNO. Trzeba przyznać, że walka była bardzo wyrównana, jednak to Kabaret Czesuaf zdobył najważniejsze uznanie. Członkowie Kabaretu Czesuaf nie kryli wzruszenia podczas konferencji prasowej– „RYJEK ma specjalny status wśród polskich imprez kabaretowych. Wystarczy wspomnieć, że na tym festiwalu startują nawet grupy z najwyższej półki, które już przecież nie muszą i nigdy nigdzie nie startują” – mówili.

(Oficjalny profil na facebooku Kabaretu Czesuaf https://www.facebook.com/czesuafkabaret/)

Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura zdobył tym razem  Kabaret Chyba, który na swoim Facebookowym profilu, zaraz po wygranej, napisał: Z Rybnicka Jesień Kabaretowa RYJEK wracamy w blasku chwały! Wygraliśmy Melodyjną Nagrodę im. Artura za piosenkę o Smogu w wykonaniu Gumy… ekhm to znaczy Kuzyna Andrzeja Sikorowskiego! Plus wygraliśmy też jedną z kategorii „Słowo klucz”. Jesteśmy happy, happy people”.

(Oficjalny profil na facebooku Kabaretu https://www.facebook.com/kabaret.chyba/)

Po One Ryj Show odbył się  – koncert Kabaretu Smile, laureatów RYJKA sprzed lat. Premiera ich programu „To się nadaje do kabaretu” odbyła się już jakiś czas temu, ale był to jednak pierwszy raz przed publicznością w Rybniku. Recenzje, które pojawiały się w sieci zaraz po pierwszych koncertach nie pozostawiały złudzeń – Kabaret Smile wraca z programem bardzo mocnym i postaciami, które być może – a dziś wiemy, że na pewno – wpiszą się w kanon ich występów, jak Merlin i Bożenka, czy ukochany Pan Stanisław, kierowca TIR-a. Jak zawsze podczas występów Smile, widownia płakała ze śmiechu i to jest dla nich zapewne największym wyróżnieniem!

Dziś ok 22 Smile w Polsacie. Na Rybnicka Jesień Kabaretowa RYJEK pokażemy premierę. Badźcie czujni.

Opublikowany przez Kabaret Smile na 26 listopada 2017

W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się również XXII koncert finałowy. Tysiące zgromadzonych osób w Sali widowiskowej, ale i przed telewizorami stacji telewizyjnej Polsat, mogli zobaczyć, które kabarety zdobyły najważniejsze wyróżnienie festiwalu. W koncercie wzięli udział:

Kabaret Młodych Panów

– Kabaret Smile

– Kabaret Jurki

– Cezary pazura

– Bartosz Gajda (laureat One Ryj Show)

– Adam Małczyk

 – Para Nr 2: Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk (laureaci Złotego Koryta Tajnego Jurora oraz Złotego Koryta Publiczności)
– Kabaret Czesuaf  (laureaci Złotego Koryta Kabaretów)
– Kabaret Chyba (laureaci Konkursu o Melodyjną nagrodę imienia Artura)

Z niecierpliwością czekamy na kolejny festiwal i kolejne niesamowite występy. RYJEK jest czas, kiedy odegrane kabaretowe role, zapadają nam na długo w pamięci i dlatego wszystkich, którzy nie mogli zobaczyć i uczestniczyć w festiwalu zapraszamy za rok! Wygranym z całego serca gratulujemy!

red.