Eddie Izzard wystąpi w Polsce już 2 kwietnia. Jednego z najważniejszych i najznakomitszych stand up’erów, zdobywca dwóch nagród Grammy, pojawi się na scenie w warszawskim Palladium.

Eddie jest często określany jako Lost Phyton (tytuł przyznany przez Monthy Python). Swoją karierę rozpoczął  w 1983 roku jako artysta uliczny w Londynie. W 1993 roku wystąpił na scenie West End wraz ze swoim debiutanckim show: „Live on the Ambassadors„. Od tego momentu zyskał przychylność i uznanie krytyków.  W tamtym czasie rozpoczął także międzynarodowe trasy.

Eddie Izzard regularnie występuje na Madison Square Garden Arena w Nowym Jorku. W 2011 roku jako pierwszy stan up’er pojawił się w legendarnym Hollywood Bowl. Ostatnio zaprezentował swoje show  w języku francuskim, niemieckim i hiszpańskim. W planach ma naukę rosyjskiego i arabskiego.

Pomimo powszechnej popularności jako komik, Eddie jest także poważanym aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Role na londyńskim Broadway’u w spektaktach: „Mamet’s The Cryptogram” oraz „A Day In The Death Of Joe Edd” przyniosły Eddie’mu liczne, prestiżowe nagrody, w tym nominację do Tony Nomination dla najlepszego aktora. W filmowym dorobku komika znajdziemy takie pozycje jak: „Valkyrie”, gdzie na ekranie pojawił się także Tom Cruise oraz „Ocean Twelve” oraz „Thirteen” z Brad’em Pitt’em i George’em Clooney’em. Występował jako Long John Silver w telewizyjnym dramacie „Treasure Island” oraz w amerykańskim hicie telewizynym „The Riches„. Właśnie zakończył zdjęcia do filmu „Victoria and Abdul„, sequel’a „Mrs Brown„.

 

 

Wszystkich, którzy chcą kupić bilety, lub dowiedzieć się więcej zapraszamy na: http://standuppolska.pl/eddie-izzard/

red.