Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Zabawa formą jest możliwa. Świetnym przykładem jest autorski projekt artystyczny Czesława Jakubca, w którym artyści prezentują pogodne oblicze muzyki poważnej.

Na scenie wykonuje utwory takie jak: Usta milczą, dusza śpiewa, Marsz Radeckiego czy wcielając się w rolę rzeźnika- Torreadora. W swoim show Czesław Jakubiec Comedy na scenie pojawia się przebrany jednocześnie za mężczyznę i kobietę, wykonując Habanerę damskim i męskim głosem naprzemiennie. Większość znanych dzieł prezentowana jest z nowymi, zabawnymi, polskimi tekstami. Występ odbywa się z czynnym udziałem publiczności, która śpiewa z Artystą, klaszcze w rytm wykonywanych utworów, niemalże nieustannie się przy tym śmiejąc. Żywiołowe reakcje wzbudzają również krótkie pokazy gimnastycznych umiejętności Karoliny Zasady, która przy każdym wyjściu na scenę zmienia swoją garderobę. Swoimi prezentacjami prowokuje tytułowego Artystę do wykonania wspólnych figur, które nie mniej zadziwiają odbiorców.

Wszystko co dzieje się na scenie ma satyryczny, kabaretowy charakter. Zapowiedź wielkiego, doniosłego wydarzenia przez Czesława Jakubca i „gra” na koszulce biurowej przez towarzyszącego mu  pianistę Tomasza Śliwińskiego, wywołuje spore rozbawienie. Program Czesław Jakubiec Comedy mówi także o filharmonii i operze, o kulisach powstawania dzieł oraz krótko analizuje budowę skrzypiących krzeseł w tych dostojnych miejscach. Wszystko to przedstawione z lekkim przymrużeniem oka. Występy tej grupy skierowane są nie tylko do miłośników wielkich twórców muzyki poważnej, ale także, a może przede wszystkim, do osób, które w ten świat dopiero wkraczają.  W przygotowaniu jest już kolejny program artystów: Opera według Jakubca. Dlaczego zespół decyduje się na kolejny krok? Z dwóch prostych powodów: mają wiele pomysłów, którymi chcą podzielić się z widzami, a to co robią daje im radość, satysfakcję i ciut adrenaliny. Najczęściej pojawia się ona wtedy, gdy scenariusz układa się „na gorąco”- ze sceny, zupełnie spontanicznie.

A jaki jest cel Czesława Jakubca? „Byłoby fajnie i ciekawie pokazać troszeczkę taki dystans do naszego świata, że za tymi frakami nie stoją jacyś śmiertelnie poważni ludzie, którzy się tym katują, tylko ludzie, którzy się tym potrafią bawić i szukają zdrowego dystansu” – mówi Czesław Jakubiec.

Repertuar występów artysty znajduje się tutaj: http://czeslawjakubiec.pl/event/