Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/:/home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/robertmotyk/syroop.pl/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Kochacie amerykańskie i angielskie seriale sketchowe? Chcecie zobaczyć coś co was rozśmieszy, wprowadzi w  głupkowaty nastrój , albo zachęci do śpiewania?  Wybierzcie się do Klubu Komediowego przy Nowowiejskiej w Warszawie.

Klub działa dopiero od roku i oferuje rozrywkę dla ludzi pragnących humorystycznych wrażeń, czy też optymistycznego przesłania. Możecie przyjść tu codziennie i przy okazji napić się dobrej kawy, wina, czy też coś zjeść. Znajdziecie tu też broszury informacyjne w formie pocztówek z oryginalną i ciekawą grafiką promującą wydarzenia klubu.

My wybraliśmy się na sketch show „Niektóre Długopisy Piszą Wolniej” –  ukazujące widowni humorystyczne sytuacje szarej codzienności. Spektakl obfituje w parodie, ironiczne spostrzeżenia oraz sarkastyczny sens w bezsensownych banałach, czy też utartych  schematach. Totalne wariactwo, ale z określonym przesłaniem.

Sketch show to gatunek sztuki komediowej, który w Polsce dopiero się rozwija. Dlaczego? Może wynika to ze zbyt werterowskiego podejścia do życia i ciągłego narzekania, a być może ze zbyt małej świadomości tej sztuki scenicznej.

niektore-dlugopisy

Przejdźmy jednak do rzeczy – sam sketch show rozpoczyna scena „w aucie”, którego kierowcą jest syn, a pasażerem despotyczna matka „Kapturowa”. Syn to cnotliwy kawaler i „maminsynek”, ciągle krytykowany przez rodzicielkę, która w końcu postanawia odciąć pępowinę (dosłownie, gdyż w pewnym momencie wyciąga ją i odcina, co powoduje salwy śmiechu widowni). Scena, która osobiście najbardziej przypadła mi do gustu to element audycji radiowej, w której muzykę tworzą dźwięki schorowanych i kaszlących ludzi, spotykanych chociażby na ulicy, przychodni, czy też w pracy. Aktorzy świetnie przeprowadzają dialog w relacji redaktor – redaktor, po raz kolejny zbierając gromkie brawa i odgłosy śmiechu widowni.

Sketch porusza problematykę wchodzenia w dorosłość, nieradzenia sobie z otaczającym nas światem i ilością wyborów, które oferuje: szałem diet (szczególnie tych związanych z wegetarianizmem i glutenem) oraz relacjami z innymi ludźmi.

12038014_745417418918176_777971369120439297_n

Być może nie każda scena Was rozśmieszy,  ale na pewno wywoła jakieś emocje, a chyba o to chodzi w każdym przekazie sztuki. Także przybywajcie i sami oceńcie, czy warto! Ul. Nowiejska 1, przy Placu Zbawiciela , KLUB KOMEDIOWY.

I nie bójcie się – forma ta bardzo różni się od standardowego polskiego kabaretu z przebierankami. Nie ma w tym chociażby komentarzy odnośnie obecnej sytuacji politycznej . To uniwersalna forma spektaklu teatralnego, , z treścią żartów nie zawsze oczywistą, ale zrozumiała wszędzie na świecie.

Repertuar Klubu Komediowego znajdziecie tutaj:

http://komediowy.pl/repertuar/

Sandra Szmigiel