Teatr Pijana Sypialnia obchodzi w tym roku piąte urodziny! Z tej okazji 21 czerwca w Prochowni Żoliborz odbędzie się warszawska premiera spektaklu „Sztuczki” – komedii w reżyserii Sebastiana Słomińskiego.


„Teatr Na Leżakach” to wydarzenie Teatru Pijana Sypialnia, które zrewolucjonizowało mapę letnich miejskich atrakcji. Dzięki niemu tysiące widzów w całym kraju zobaczyło spektakle z perspektywy leżaka. Do takiego teatru przychodzi się w spodenkach i klapkach, można przyjechać rowerem i zabrać swojego pieska. Zimne napoje, słońce i teatr – idealny pomysł na magiczny wieczór!

„Sztuczki”, to kolejna próba Teatru Pijana Sypialnia przywołania i zabawy zapomnianą konwencją komedii dell’arte.  Nowy dyrektor oznacza nowy repertuar. Zespół aktorski pracuje nad starą ramotą a’la Carlo Goldoni – amant kocha amantkę, służąca służącego (bez wzajemności), a Arlekin jak zwykle miesza i pajacuje. Dyrektor zabiera zapasy kawy i zamyka w swojej szafce. Szatnia i kasa wypowiadają otwartą wojnę dyrektorowi. Inspicjentka jest na skraju załamania psychicznego. Do teatru wchodzi sponsorka ze swoim nowym pieszczoszkiem – gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się z interesu, jeśli… Katastrofa jest nieunikniona.

Scenariusz: Karolina Lichocińska
Choreografia: Mariusz Żwierko/Blanka Miętkiewicz
Kierownictwo muzyczne: Daniel Zieliński
Reżyseria: Sebastian Słomiński
Występują: aktorzy i orkiestra Teatru Pijana Sypialnia

 

21 czerwca (środa), godzina 20.00

Prochownia Żoliborz, ul. Czarnieckiego 51

WSTĘP WOLNY!

red.